Mini-gids YOU&ENGLISH - 10. IZLAIDUMS
Šomēness mēs tev iesakām:
No slavenību dzīves
Madonna vēlas adoptēt vēl vienu afrikāņu mazuli
Kļuvis zināms, ka popmūzikas karaliene Madonna iecerējusi adoptēt vēl vienu bērnu no Malāvijas un ir jau aizpildījusi visus adopcijai nepieciešamos dokumentus. Ierēdņi gan norāda, ka dziedātājai šajā ziņā varētu rasties sarežģījumi, jo viņa šobrīd ir šķīrusies, bet Malāvijā nav pieņemts atdot bērnus adopcijai vientuļiem vai šķirtiem vecākiem.
Pirms pāris gadiem Madonna jau izpelnījās sabiedrības kritiku. Proti, pastāv uzskats, ka dziedātāja, noformējot aizbildniecību pār malāviešu puisēnu vārdā Deivids, izmantojusi savu zvaigznes statusu un apgājusi likumu, kas paredz, ka Malāvijas bērnus var adoptēt tie, kuri šajā valstī nodzīvojuši vismaz pusotru gadu. Tādējādi daudzi ir pārliecināti, ka dziedātāja Malāvijas likumdošanu pārkāps, cenšoties adoptēt arī otru mazuli, šoreiz - meitenīti.
Jāpiebilst, ka, ja viss notiks, kā plānots, dziedātāja kļūs par četru bērnu vientuļo māti, jo Madonnai jau ir astoņus gadus vecs dēls Roko no laulības ar režisoru Gaju Ričiju, un divpadsmit gadus veca meita Lurdesa no iepriekšējām attiecībām ar kādu sporta treneri.
Tas ir interesanti!
Lielbritānijā viesnīcas kļūst lētākas
Saskaņā ar jaunāko viesnīcu cenrāžu reitingu, kas publicēts portālā Hotels.com, Lielbritānijā saglabājas tendence samazināt viesnīcu pakalpojumu cenas. Salīdzinājumam var minēt, ka vidējā numuriņa cena Lielbritānijas viesnīcās 2008.gada oktobrī, novembrī un decembrī bija 93 angļu mārciņas, kas ir par 12% mazāk nekā tajā pašā laika periodā 2007.gadā.
Šobrīd Lielbritāniju par savu ceļojumu galamērķi aizvien biežāk izvēlas Eiropas valstu tūristi, jo, pateicoties angļu mārciņas kursa svārstībām attiecībā pret ASV dolāru un eiro, viņiem vidējās uzturēšanās izmaksas šajā valstī ir samazinājušās par 25%.
Ja arī Jūs esat nolēmuši ietaupīt, pasteidzieties, jo 2008.gada decembrī pieprasījums pēc viesnīcu numuriņiem Londonā palielinājusies gandrīz uz pusi – par 49%.
Lielbritānijā noticis šķiršanās gadatirgus
Pirmais britu šķiršanās gadatirgus – tā tika nodēvēts pasākums “Starting Over Show”, kurš šā gada sākumā norisinājās Lielbritānijā un kura mērķis bija palīdzēt nesen šķirtiem pāriem un pāriem, kuri par šķiršanos vēl tikai domā.
Gadatirgus apmeklētāji varēja saņemt ļoti daudzveidīgu palīdzību: juristu, ekonomistu, kredītspeciālistu un fenšui speciālistu konsultācijas par laulības šķiršanas jautājumiem, “veiksmīgas dzīves” treneru padomus un pat spiritisko atbalstu.
Organizatori pauda cerību, ka šis gadatirgus kļūs par regulāru pasākumu, kas notiks reizi gadā un piesaistīs vairākus tūkstošus cilvēku, kuri vēlas pēc šķiršanās atjaunot pašapziņu.
Pasākumu sponsorē trīs bērnu māte Sjūzija Millere, kura šķiršanās procesam izgājusi cauri pati. No viņas teiktā izriet, ka Lielbritānijā vidēji gadā savas attiecības pārtrauc 140 tūkst. pāru.
Aktuāls video
Skaties un domā!
http://vimeo.com/2030361?pg=embed&sec=
Šajā saitē Jūs varat apskatīties fantastisku video materiālu “Vai Jūs zināt?” par to, kā mainās mūsu pasaule, tostarp informācijas tehnoloģiju ietekmē. Tajā apkopoti ļoti interesanti fakti, piemēram, par to, ka desmit 2010.gada prestižākās profesijas 2004.gadā neeksistēja vispār, bet studentiem, kuri apgūst informācijas tehnoloģijas, pateicoties tehnoloģiskajam progresam, ik pēc pusotra gada ir faktiski jāmācās no jauna.
Starp citu – šī video autori norāda, ka Google meklētājs tiek izmantots 31 miljardus reižu mēnesī. Interesanti, kur mēs meklējām informāciju BG (before Google)?
Noderīgas mājas lapas
Šo saiti īpaši novērtēs tie, kuri vēlas apgūt angļu valodu netradicionālām metodēm. Ja vēlaties iegaumēt kādu vārdu angļu valodā, nosūtiet to šīs Interneta lapas autoriem, un viņi izdomās šim vārdam īpašu iegaumēšanas formulu. Jūs varat izmantot arī simtiem citu jautru tā vai cita angļu valodas vārda iegaumēšanas metožu, kuras pieejamas šajā saitē.
http://homeenglish.ru/Lessonsaudio.htm
Radiostacijas “Amerikas balss” (Voice of America) slavenās audio nodarbības MP3 formātā. Šajā saitē Jūs atradīsiet daudz noderīgu materiālu angļu sarunvalodas apgūšanai par dažādām tēmām – sākot ar vienkāršām un beidzot ar ļoti sarežģītām.
Angļu humors
An English teacher wrote these words on the whiteboard: "woman without her man is nothing". The teacher then asked the students to punctuate the words correctly.
The men wrote: "Woman, without her man, is nothing."
The women wrote: "Woman! Without her, man is nothing."
Angļu valoda intelektuāļiem
Sakāmvārdi un parunas
A bad beginning makes a bad ending.
Kas slikti sākas, tas slikti beidzas.
A bad corn promise is better than a good lawsuit.
Slikta pasaule labāka par labvēlīgu strīdu.
A bad workman quarrels with his tools.
Nav sliktas mašīnas – ir slikti meistari.
Jebkurš instruments neprašas rokās var kļūt par bīstamu ieroci.
A bargain is a bargain.
Kas padarīts, tas padarīts.
Darījums ir darījums.
Mini-stunda
Skaitļi un laiki
1. Norādot gadu, angļu valodā tiek izmantoti skaitļa vārdi. Lasot, skaitlis, ar kuru tiek apzīmēts gads, tiek sadalīts divās daļās – simtos un desmitos, vienos:
1700 — seventeen hundred
1707 — seventeen hundred and seven
1965.gadā —in nineteen sixty-five
2. Norādot datumus, tiek izmantoti kārtas skaitļa vārdi:
Rakstās: July 15, 1965
Lasās: the fifteenth of July nineteen sixty-five vai July the fifteenth nineteen sixty-five
Ja nepieciešams norādīt, ka kaut kas ir noticis noteiktā datumā, pirms šī datuma tiek lietots prievārds on:
16.novembrī — on November 16 vai on the 16th of November
3. Lai apzīmētu laiku stundās un minūtēs, angļu valodā tiek izmantoti trīs prievārdi: at (konkrētajā laikā), past (pēc/pāri) un to (līdz). Savukārt atbilde uz jautājumu “What time is it? (Cik ir pulkstenis?)” vienmēr sākas ar vārdiem “It is...”:
It is 12 o'clock — ir plkst. 12
Atbildot uz jautājumu “At what time? (Cikos?)”, tiek lietots prievārds at:
At what time do you come home? — Cikos tu nāc mājās?
(I come home) at six o'clock. — (Es nāku mājās) pulksten sešos.
Norādot laiku līdz pusstundai, tiek izmantots prievārds past (pēc/pāri):
at a quarter past three — ceturksni pāri trijiem
at seven minutes past one — septiņas minūtes pāri vieniem
Norādot laiku pēc pusstundas, tiek izmantots prievārds to (līdz):
at a quarter to five — bez ceturkšņa piecos
at 25 minutes to eleven — bez 25 minūtēm vienpadsmitos
Norādot laiku, vārds quarter (ceturksnis) vienmēr tiek lietots ar nenoteikto artikulu, bet vārds half (puse) – bez artikula.
Oficiālos paziņojumos un dokumentos laika apzīmēšanai līdz pēcpusdienai tiek izmantota abreviatūra a.m. (ante meridiem), bet pēc pusdienas – p.m. (post meridiem):
Plkst. 3.30 — at half past three a.m.
Plkst. 19.45 — at a quarter to eight p.m.
Sarunvalodā a.m. un p.m. vietā tiek izmantoti atbilstoši apzīmējumi:
in the morning — no rīta
in the afternoon — pa dienu
in the evening — vakarā
at night — naktī; vakarā
Не will come at ten in the morning. — Viņš atnāks desmitos no rīta.
Не will come at nine in the evening .— Viņš atnāks deviņos vakarā.